sâmbătă, 23 aprilie 2011

PARTIDA CU SOSDEA, UN MECI INTERZIS CARDIACILOR

Partida Recolta Rafnic-As.Vointa Sosdea s-a disputat intr-o admosfera mult peste nivelul ligii a V, suprafata de joc fiind impecabila si ne-am bucurat de prezenta in numar remarcabil a spectatorilor.Meciul a debutat in forta, echipa noasta, Recolta Rafnic practicind un joc de totul sau nimic.Aceasta atitudine fiindu-ne rasplatita inca din primele minute prin reusita de exceptie a fundasului Veca Gabi. Cind totul parea ca decurge normal echipa din Sosdea beneficiaza de un corner si in urma unei nesincronizari primim un gol. Acest gol nu ne taie elanul si la citeva minute distanta de golul primit atacantul nostru Mihaita Capatina ne readuce in avantaj inscriind din penalti.La pauza se consemneaza scorul de 2-1. Dupa pauza ne reasezam in teren cu si mai multa determinare si controlam aproape toata repriza. In minutele de final(circa 81-85), echipa As.Vointa Sosdea primeste o lovitura libera de la 20 de metri distanta de poarta noastra, lovitura din care aceasta echipa si marcheaza.Scorul devine 2-2. Inspirat jucatorul-antrenor Hota Gheorghe introduce pe teren pe Mio alias Suchy in locul lui Giurcuta Flavius care la numai citeva minute dupa ce a fost introdus pe teren paseaza decisiv lui Mihaita Capatina care inscrie si ne readuce in avantaj. Meciul terminindu-se cu scorul de 3-2. In mare partida a fost dominata de echipa noastra, am facut un joc bun fapt care a fost rasplatit din plin de catre inimosii nostri fani. Partida aceasta cu Sosdea a insemnat mai mult decit un joc a fost si-o "inapoiere" a unui stil de joc pe care As.Vointa Sosdea  l-a facut in partida tur. Avem un remarcat azi, cel care ne-a turnat noua celor din teren "plumb in bocanci" si celor din tribune le-a dat mari emotii, portarul nostru glumet Chiches Niculae alias Zacu mai nou Ospataru.
Felicitarii tuturor jucatorilor echipei noastre, conducerii tehnice si fanilor nostri. Tuturor va dorim un paste plin de liniste si caldura. Va salutam in numele echipei, "Hristos a inviat".